Who´s LEMONKING

O GENIALITĚ

Být kreativním originálem znamená být bez hranic a být osobností, která se nenechá uplatit ani zlomit. Za žádných okolností. S těmito vlastnostmi se musí člověk narodit. Jsou to dary z vyšších sfér, které se nedají naučit. Buď to ve vás je, nebo jste lhář, pravidelně trpíte tvůrčími krizemi, vykrádáte originály a snažíte se maskovat slovy, gesty, tituly a školami, které vás naučí H-O-V-N-O.

PROTI PROUDU    

Jmenuji se Natalie A. Rollko a v oblasti profesionální reklamy a marketingu aktivně působím více než patnáct let. Za tu dobu jsem poznala různé tváře tohoto oboru, který bohužel, vlivem kultury a nevědomosti, ve kterých žijeme, paří k nejvíce zkorumpovaným a špinavým byznysům. I když si myslím, že klasická reklama je mrtvá, miluji ji, protože vás nutí být vždy vynalézavým, sečtělým a v špičkové kondici. Aktuálně procházíme obdobím krystalizace, která by měla směrovat k návratu renesančních osobností a ke kvalitě. Těší mě, že některé značky konečně pochopily, že tu „BIG IDEA“ neprodukuje agentura, ale jeden člověk. Ideamaker, který většinou ze strachu o ztrátu pravidelného příjmu, nechává agenturu, ať na něm parazituje a ta s vidinou co nejvyššího zisku nakonec pořádně podojí také značku, které se ta BIG IDEA zamlouvá. Pochopitelně agentura vše zabalí do přitažlivého a přesvědčivého reKLAMobalu. Tohle se mi stalo několikrát. Naštěstí jsem včas našla samu sebe a uvědomila si, že se vlastně nemusím ničeho bát, že základem skutečného štěstí a prosperity je SVOBODA.

NEPRACOVAT. JEN SI HRÁT.

Univerzitní studium sociologie, které jsem absolvovala, mě naučilo, jak co nejefektivněji pracovat s daty a komunikací. Právě zde jsem dostala ŠANCI být součástí různorodých sociologických a marketingových projektů, které mě zatáhly do barevného a hravého světa značek. Při každé příležitosti jsem se snažila jít za běžné hranice. Vymýšlela jsem nové, alternativní přístupy jak získat ještě kvalitnější, relevantní data hloubkové povahy. Brzy se dostavily první výsledky. Asi největší satisfakcí v této oblasti byla zakázka pro síťovou agenturu MARK BBDO, pro kterou jsem realizovala výzkumní nástroj BRAND IMAGE STUDY. …a protože jsem už od narození kreativní originál, přirozeně, že má další cesta vedla přímo do agentury na pozici kreativce. Začínala jsem jako ideamaker a copywriter. Zkušenosti s marketingem a výzkumy zvýšily můj kredit i cenu mé práce. Někdy v té době jsem se platonicky zamilovala do Davida Ogilvyho, patřícího k těm geniálním osobnostem, které budu uznávat do konce svého života. A léta letěla a s nimi také já. Můj punkový přístup k životu v kombinaci s renesanční, otevřenou a hyperaktivní povahou mi otevřely dveře různých agentur a společností. Pozice kreativního ředitele mě uspokojovala. Cítila jsem však, že potřebuji více SVOBODY a prostor dělat věci po svém. Vítězství v tendru pro Ministerstvo dopravy České republiky v roce 2005 mě dokopalo k založení živnosti. Je úžasné, jak to všechno funguje a jak všechno do sebe zapadá! Aby se vám mohly dít tyto věci, musíte dělat to, co milujete. Věci, které jsou pro vás přirozené, a děláte je s motýlí lehkostí. Jste fanatikem, který vkládá do své tvorby srdce a jenom to nejlepší. Peníze pak padají samy… MŮJ OTEC MĚ VŽDY UČIL, ŽE NEJVĚTŠÍM ŠTĚSTÍM V ŽIVOTĚ ČLOVĚKA JE ŽIVIT SE TÍM, CO VÁS BAVÍ. TATI, DĚKUJI TI! CO JE VLASTNĚ PRÁCE?

UMĚNÍ BÝT SÁM SEBOU

Nějakou dobu mi trvalo, abych pochopila, že smyslem života, je plnit své poslání a být neustále dítětem. Když máte pocit, že ztrácíte harmonii a nemůžete se najít, vraťte se do dětství!  

GALERIE

Tady najdete ukázky mých prací, které jsem realizovala pro různé agentury či značky z pozic ideamaker, copywrirer a creative director. O grafické zpracování se postarali talentovaní arťáci jako jsou Tom Hnida, Tibor Michalovič, Zuzka Alešová, Kamila Šubrtová, Martin Poupě, Michal Kowalczuk, Tomáš Novák, Terezka Pelnařová a Nina Nováková. S mnohými z nich spolupracuji doposud. To víte, najít ty správné punkové típky je dost náročné...